Definitíva

Život a láska. V poézii niečo ako klasika. Ale v tomto prípade aj nevera, masturbácia, AIDS, Boh či samovražda. Autor dokazuje, že sa nebojí veľkých a kontroverzných tém. Neskrýva sa však za pátos ani za tak typickú básnickú nezrozumiteľnosť. Jeho jazyk je civilný a šťavnatý, vypointovania dráždivé. Dáva priestor na vlastnú interpretáciu a v čitateľovi zanecháva zamyslenie či jemný úsmev na tvári. Ilustrácie: Jaroslav Procner.

Kde získať?

TVRDÁ VÄZBA
Od autora: email alebo osobne.

E-KNIHA (pdf, epub, mobi)

AUDIOKNIHA
Mp3: zatiaľ nie je

Ukážky krátke

Ja nepíšem teoretické básne. Manuál na seba mám vypracovaný vo formáte pdf a vždy som ho ženám dával recipročne na stiahnutie za stiahnutie nohavičiek.

Ukážka dlhá

Začiatok knihy v rôznych formátoch – ukážka tvrdej väzby (zobrazuje sa aj ako flipbook nižšie) a z e-kníh ukážka v pdf, epub a mobi.

…a kadečo iné

Celý playlist dvojCD Simultánky. Zhudobnené básne zo zbierky Definitíva sú piesne 14 až 26.
Playlist zhudobnených básní z Definitívy (na CD Simultánky), ktoré majú videoklip.
Z krstu prvého vydania v roku 1997
Jaro Procner, ktorý mi ilustroval knihu Definitíva perokresbami, sa neskôr dal na kérky. Keď som si pozeral jeho portfólio, uvedomil som si, že by som vedel zostaviť špeciálne vydanie Definitívy, v ktorom by namiesto perokresieb boli použité jeho kérkokresby. Jedna dvojstránka by mohla vyzerať napríklad takto.