Simultánky

(2019) Unikátny projekt – dve CD a kniha (digibook) – ukazuje rozdiel medzi poéziou a textom. Texty zhudobnil Juraj Haško, poéziu štyria ďalší muzikanti – Štefan Szabó, Martin Huba, Matúš Uhliarik a Patrik Gebe. Ilustroval Fero Lipták.

Toto dvojCD je vlastne audio-biblio-fília, lebo ide proti dnešnému trendu. Že CD-čka sa už neoplatí vydávať, a ak, tak už ani nemusia mať obal, aj tak ho nikto nebude čítať. Toto dvojCD by bez obalu nebolo úplné, dokonca ho má špeciálny. Robený ako knihu v tvrdej väzbe vo formáte digibook, čo je obal, v ktorom sa vydávajú exkluzívne edície filmov na DVD alebo BlueRay. Stávajú sa zberateľským artefaktom a zberatelia sa svojou zbierkou pýšia na vlogoch YouTubu.

Info

  • Ak chceš vidieť videá z albumu, hľadaj na YouTube alebo skús playlisty:
  • Ak si chceš Simultánky vypočuť v pároch, ako „dvojpiesne“, teda tak, ako sú zoradené na dvojstranách v booklete (digibooku), stiahni si ich tu (nižšia kvalita – postačujúca na informatívne počúvanie). Vhodné pre tých, ktorí majú booklet a môžu si v ňom listovať.

Kúpiť

  • Od 11. do 22.7. je emailom na objednávky duro.hasko@gmail.com!!!
  • Ak chceš vlastniť fyzické CD, pošli email. Cena 13,90€ + poštovné.
  • Ak chceš CD v digitálnej forme, pošli email, cena 5€. Obsahuje aj playlist piesní v takom poradí, v akom sú v booklete (vhodný na „simultánne“ počúvanie piesňových párov). Naviac oproti digitálnym predajom cez služby (Spotify…) obsahuje aj booklet.pdf.
  • Ak máš na hudbu svoju obľúbenú službu, skús hľadať tam. Napríklad na Spotify, Apple Music…
Predsavzatia – prvý videoklip z CD Simultánky.
Chlapčenské slzy
Storočná láska