Letavská chasa

Letavská chasa je občasná hudobná skupina, ktorá existuje jeden týždeň v roku počas trvania letného umeleckého workshopu Letavy ako hudobno-textárska dielňa. V rokoch 2009 až 2015 som ju lektoroval ja ( Peter Šrank – texty ) spolu s Jurajom Haškom (hudba). Pod našim vedením končil každý týždenný workshop vydaním CD. V ďalších rokoch žezlo prebrali Štefan Szabó, Nany Hudák a Miroslav Lukačovič a výstupom bol videozáznam záverečného koncertu. Okrem radových CD vznikli aj výberovky. Tu sú na free stiahnutie booklety (pdf alebo jpg) a mp3_zipy celých albumov (obsahujú aj obal). Na Soundclude sa dajú počúvať aj samostatné piesne, ale len z výberoviek. K Letavskej chase je na YouTube niekoľko playlistov: videoklipy, zo života dielne a koncerty.

Projekt Letavská chasa som v koncepte dielňa + CD vymyslel ja, sedem rokov som ho lektoroval a poskytol som mu pár svojich textov. Dá sa teda povedať, že som niečo ako „producent“ alebo „otec zakladateľ“. Preto skočili stránky Letavskej chasy u mňa na webe. Naviac som na tento projekt hrdý, lebo v dnešnom mediálnom svete, ktorý výrazne uprednostňuje performerov pred autormi, je ojedinelý a ide proti hlavnému prúdu. Príkladom môžu byť všetky talentové súťaže, ktoré hľadajú len interpretov a namiesto autorských piesní používajú cover verzie. Každá súťaž vygeneruje zo desať nových „hviezd“, ktoré rýchlo a silno zažiaria, ale ak neprídu s novými piesňami, rýchlo aj zhasnú (lebo cover verzie mimo súťaže nikoho nezaujímajú). To jasne dokazuje, že bez autorov nové hviezdy mediálneho neba pribúdajú pomaly. Letavská chasa je hlavne o autorstve, ktoré drží ruku na vypínači hudobnej hviezdnej oblohy.

Výberovky

Výberovka z albumov 6 až 8 (2014 – 2016). Popolvár, Hrdzavý šansón, Cigánska, Grilvána, Kiabarová, Pam pam pam, Perzeidy, Terezka, Nedám ti nič, Nórsky Viking, Čítam ti pred spaním, Letavský hip-hop, Zmeškaný autobus, V amore, PunkBoh, Erotické blues, Tisíc slov, Zbohom, Nasťa.

booklet mp3 Soundcloud

Výberovka detských piesní z albumov 1 až 6 (2009 – 2014) s maľovánkami. Mama ja chcem kone, O dedkovi a drepe, Šušňový vlak, Ježica, Hríbiky, Žirafa, Děti, nelezte do ZOO, Zápecník, Hroch, Karate zajac, Cukrová vata, Juchachá, Petržlen, Mama, kúp mi, Trpaslíci, Opravári, Piersong.

promo video
booklet mp3 Soundcloud
maľovánky farba_kniha
maľovánky na tlač farba_kniha čb_kniha čb_A4

Výberovka z albumov 1 až 5 (2009 – 2013). V tvojom sade, Z odvrátenej strany. Gabo Ž., Ibiza funky, Origami, Pod lampami, Jeden deň, Polomuž, Zberateľka duší, Hladiny, Tak ako to len ty vieš, Ty moja akurát, Písala, mi Máša, Superhrdina, Lentilková Lenka, Jana z Jána, Kama vtut, Iskra, Záhorie, List, verného koncesionára, Spomienka na Prahu, VIP CIT, LeTablo.

booklet mp3 Soundcloud

Radové albumy

(2016) Zmeškaný autobus, V amore, PunkBoh, Erotické blues, Tisíc slov, Zbohom, Nasťa.

booklet mp3

(2015) Tak si ma zjedz, Perzeidy, Hlboký nádych, Terezka, Nedám ti nič, Nórsky Viking, Misa s jablkami, Vyprodáno, Sója, Nesmelo, Čítam ti pred spaním, Letavský hip-hop.

booklet mp3

(2014) Popolvár, Moravský kovboj, Zmena počasia, Karate zajac, Potoky, Hrdzavý šansón, Kdo, pozdě chodí, Cigánska, Grilvána, Cukrová vata, Pení sa tma, Kiabarová, Pam pam pam.

booklet mp3

(2013) Kama vtut, Iskra, Záhorie, Pyroman, Bežím, Multi-kulti-colour-gender Lovesong, Osy, List verného koncesionára, Nepôjdem, Pod balkónmi, Nebuď sám, Úlenie, Spomienka na Prahu, VIP CIT.

booklet mp3

(2012) Na dobrou noc, Nehodlám vzpomínat, Písala mi Máša, Superhrdina, Keď mi napíšeš z diaľky, Cesta na Letavy, Opusti ma milý, Lentilková Lenka, Smutně veselá, Jana z Jána, Hroch, Svetluška, Cirkus, Pokušenie, Posteľné blues, LeTablo.

booklet mp3

(2011) Polomuž, Zberateľka duší, Vlak, Oblačné dlane, Zápecník, Hladiny, Slzy ako očista, Krídla, Ty si tá duša, M&M rap, Zbližovanie tieňov, Len tak, niečo vrav, Tak ako to len ty vieš, Zmenená, Ty moja akurát.

booklet mp3

(2010) Intro, Šakalaka, Pod baldachýnom, Ježica, Olympijské hríby, Orgiami, Žirafa, Zbojnícka, Pod lampami, Mäsmédiá, Vínam, Balada o bielom smútku, Oblaky, Nehovor mi, Šlohnutý vesmír, Děti nelezte do ZOO, Nie som tá, Jeden deň, Pochod.

booklet mp3

(2009) Ľudosamba, Mecheche, Treska, V tvojom sade, Mama ja chcem kone, Z odvrátenej strany, Gabo Ž., Zatmenie, Elektrická, Dur-Mol, Balada o bielej košeli, Starý lodník, O dedkovi a drepe, Šušňový vlak, Ibiza funky.

booklet mp3