Letavský zber

CD (2015) Textárska výberovka Petra Šranka z piesní skupiny Letavská chasa.

Kde kúpiť?

CD od autora: email alebo osobne
Mp3 – pošli mi email

V roku 2009 som začal robiť „textárskeho lektora“ hudobno­-textárskej dielne na Letavách. Dielne, ktorá vystupuje ako hudobná skupina Letavská chasa. Každý rok sa nám podarilo vydať jedno CD. Uvedomil som si, že na tých albumoch je až jedenásť mojich piesňových textov a niekoľko takých, na ktorých som sa výrazne podieľal. Všetko piesne, ktoré ja na vlastný album nedám, lebo sú autorsky aj interpretačne uzavretou vecou. Ale mohli by byť vydané ako textárska výberovka. Preto vznikol tento album.

Všetky tieto piesne vznikli rýchlo ­ počas týždenných stretnutí. Od vymyslenia po nahratie uplynuli niekedy len hodiny, väčšinou pár dní. Celé CD je vždy nahrané za deň. Ľuďmi, ktorí si svoje hlasy pár nocí trénujú spevom pri táboráku až do rána. Preto jeho hodnota nie je v interpretácii a technickej dokonalosti, ale v autorstve.

Vo výbere sú piesne detské aj dospelácke. Veselé, smutné, romantické, naivné aj inotajovo-oplzlistické. Niektoré z nich majú charakter letavských hitov. Napríklad Mama, ja chcem kone, ktorú čarovne zaspievala mama Jana Oľhová s päťročnou dcérou Evkou. Šušňový vlak, v ktorom som si dokonca zaspieval ja sám. Ty moja akurát, kde som bol aj členom tanečnej skupiny Mňamboyz.

Dve z tých piesní majú aj videoklipy. Mama, ja chcem kone má klip animovaný, ktorý som vyrábal celý týždeň ako člen dielne animácie. Ty moja akurát má klip pódiový z jediného vystúpenia, kde zaznela naživo.

 1. V tvojom sade
 2. Mama ja chcem kone
 3. Gabo Ž.
 4. O dedkovi a drepe
 5. Šušňový vlak
 6. Zápecník
 7. Tak ako to len ty vieš
 8. Ty moja akurát
 9. Opusti ma milý
 10. Lentilková Lenka
 11. Šakalaka
 12. Zberateľka duší
 13. Záhorie
 14. Multi-kulti-colour-gender Lovesong
 15. Ibiza Funky
 16. LeTablo