O textoch ponúknutých na zhudobnenie

Tieto texty ponúkam na zhudobnenie. Výber si môžeš zúžiť pomocou kategórií a tagov v pravom stĺpci. Ozvi sa mi, ak si si niektorý vybral, lebo každý text treba trochu doladiť podľa melódie alebo niečo dotextovať. Naviac sa treba dohodnúť, čo s ním ďalej, napríklad či ho chceš mať len pre seba.

Podmienky z moje strany:

  • spravodlivé rozdelenie autorstva medzi textárom a skadateľom 1:1
  • o zmenách a dopĺňaní textu rozhodujem ja, aby sa dodržal jednotný autorský rukopis

Texty sa zvyknú písať face to face. Priamo pre niekoho, tým je zabezpečená aj ich exkluzivita, teda že na nich robí len jeden muzikant. No v tejto dobe je táto cesta veľmi sťažená. Preto ich dávam verejne na výber, no tým pádom musím exkluzivitu (ktorá je pre autora hudby kľúčová) zabezpečiť ja. Požiadavkou, že o použití textu sa treba so mnou dohodnúť. Po dohode text stiahnem z obehu. Preto rešpektuj túto moju požiadavku, je pre dobro autora hudby.

Tu uvedený text je vždy len polotovar. Mám skúsenosti, že spolupráca pri zrode piesne zo strany textára je vždy nutná. Preto si vyhradzujem právo text upraviť alebo doplniť podľa toho, kam ho vedie melódia alebo spracovanie.

Niektoré texty majú ako tag uvedený žáner (jazz, folk…). Je to len pomocná informácia, ja som to tak cítil, keď som ich písal. Ale v podstate každý text môže skončiť v ľubovoľnom žánri či štýle. Treba skúsiť a výsledok napovie, či to ide alebo nie.

Píš email na peter@petersrank.sk alebo správu cez facebook, ak sme priateľmi.

Vysvetlenie niektorých kategórií a tagov

  • Texty_jednoduché – jednoduché texty, ktoré sa nehrajú na umenie. Neodsudzuj túto kategóriu, z jednoduchého „plytkého“ textu sa môže niekedy podariť lepšia pesnička ako z hlbokého. Niektorí autori jednoduché texty uprednostňujú, lebo poznajú svojich poslucháčov. Je to prípad najmä detskej tvorby.