O textoch ponúknutých na zhudobnenie

Tieto texty ponúkam na zhudobnenie. Je možné ich použiť len po dohode so mnou, ozvi sa mi. Výber si môžeš zúžiť pomocou kategórií a tagov v pravom stĺpci.

Pre mňa sú jedinou odmenou tantiémy. Preto za použitie textu (po dohode so mnou) vyberám zálohu na budúce tantiémy 200 €, ktorú vrátim, keď sa mi táto suma vráti . Texty sú len pre tých, ktorí si veria, že „naša“ pieseň môže byť úspešná.

Niektoré texty majú ako tag uvedený žáner (jazz, folk…). Je to len pomocná informácia, ja som to tak cítil, keď som ich písal. Ale v podstate každý text môže skončiť v ľubovoľnom žánri či štýle. Treba skúsiť a výsledok napovie, či to ide alebo nie.

Texty sa zvyknú písať face to face. Priamo pre niekoho, tým je zabezpečená aj ich exkluzivita, teda že na nich robí len jeden muzikant. No v tejto dobe je táto cesta veľmi sťažená. Preto ich dávam verejne na výber, no tým pádom musím exkluzivitu (ktorá je pre autora hudby kľúčová) zabezpečiť ja. Požiadavkou, že o použití textu sa treba so mnou dohodnúť. Po dohode text stiahnem z obehu. Preto rešpektuj túto moju požiadavku, je pre dobro autora hudby.

Tu uvedený text je vždy len polotovar. Mám skúsenosti, že spolupráca pri zrode piesne zo strany textára je vždy nutná. Preto si vyhradzujem právo text upraviť alebo doplniť podľa toho, kam ho vedie melódia alebo spracovanie.

Píš email na peter@petersrank.sk alebo správu cez facebook, ak sme priateľmi.

Vysvetlenie niektorých kategórií a tagov

  • Texty_jednoduché – jednoduché texty, ktoré sa nehrajú na umenie. Neodsudzuj túto kategóriu, z jednoduchého textu sa môže niekedy podariť lepšia pesnička ako z hlbokého. Niektorí autori ju uprednostňujú, lebo poznajú svojich poslucháčov. Je to prípad najmä detskej tvorby.